12 listopadu, 2021

Nezmaři

Nejstarší skautky a skauti, kteří se postupně podílí na fungování družin a oddílu.

Nezmaři byli založeni již v roce 2020. V této družině bylo pár nejstarších skautů a skautek napříč družinami.

Až na táboře v roce 2022 začali díky svému věku a předpokladům plnit zkoušky roverů. Osm z deseti došli až do bodu, kdy mohli 15.10. 2022 podstoupit slavnostní rituál a stát se rovery a rangers. Prvními v našem oddíle.

Mezi naši elitu tak patří Janča, Ještěrka, Šklíba, Tvořilka, Kitty, Elsa, Rohlík a Lvíče, kteří jsou členy roverské družiny . V Nezmarech jsou ale i další skauti, kteří se teprve chystají k tomu, stát se rovery. Ty budeme samozřejmě podporovat v jejich píli a odhodlání, aby i oni prošli zdárně vším, co je na cestě k roveringu čeká.

Kitty: Skauting mi dal mnoho zkušeností, zážitků, dovedností a hlavně nové kamarády. Do budoucna očekávám, že se ještě něco přiučím a budu schopna dovednosti předávat dál, a že se naše skupina ještě více stmelí.

Rohlík: Skaut mi dal přatele, a očekávám od něj nivé cíle.

Janča: Skaut mě rozhodně naučil a stále učí novým dovednostem. Díky skautu jsem poznala skvělé lidi, kteří jsou mi opravdu blízcí. Zažila jsem a zažívám dobrodružství, po kterém jsem toužila. Zjišťuji jak skvělou má skaut myšlenku v zákoně, ve třech principech. Myslím, že když člověk podle toho žije, je opravdu šťastným.

Topinka: Díky skautu jsem potkal skvělé lidi o jejichž existenci bych jinak neměl ani tušení. A to by byla škoda. Očekávám že skaut zůstane stále tak skvělý jaký je a že společnými silami opravíme klubovnu.
A motto jestli chceš: “Kvalita si žádá čas.”